Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/4353
Title: Інформативні можливості реєстру позики до військового скарбу 1743 р. для вивчення історії неурядової старшини Гетьманщини
Authors: Кривошея, Ірина Іванівна
Keywords: неурядова старшина
бунчуковий товариш
військовий товариш
реєстр
позика
майновий статус
двір
млинове коло
полки
Гетьманщина
Issue Date: 2015
Citation: Інформативні можливості реєстру позики до військового скарбу 1743 р. для вивчення історії неурядової старшини Гетьманщини / І. І. Кривошея // Гілея : науковий вісник: зб. наук. праць. – К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2015. – Вип. 101 (№10). – С. 10–14.
Series/Report no.: УДК94(477)ˊˊ174ˊˊ;
Abstract: Досліджується персональний склад та майновий статус бунчукового і військового товариства Гетьманщини в середині XVIII ст. Для аналізу використано реєстр позики до військового скарбу 1743 р. Це статистичний реєстр, що надається до порівняння за кількома показниками. Щодо кожного товариша вказано, скільки в його володінні було дворів і млинових кіл та яку суму позики він мав надати зі свого майна у військовий скарб. Аналіз матеріалу показав соціальну та майнову неоднорідність бунчукового і військового товариства. Обтяжливою економічно служба виявилася для 50% бунчукового та 72% військового товариства.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/4353
Appears in Collections:Історичний факультет

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Kryvosheia_Gileia.pdf457,82 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.