Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/jspui/handle/6789/5194
Title: Діяльність попечительських рад при загальноосвітніх навчальних закладах у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття
Other Titles: Деятельность попечительских советов при общеобразовательных учебных заведениях во второй половине ХІХ – в начале ХХ столетия The trusteeship boards’ activities in educational establishments of Ukraine (the second half of the XIX – the beginning of the XX century)
Authors: Герасименко, Оксана Володимирівна
Keywords: попечитель,
почесний попечитель,
попечительська рада,
гімназія,
прогімназія,
реальне училище
Issue Date: 9-Sep-2016
Series/Report no.: УДК 371.112(477)(09);
Abstract: Обґрунтовано особливості організації та діяльності попечительських рад при загальноосвітніх навчальних закладах у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття. Виявлено, що для декількох міських начальних закладів (гімназія, прогімназія, реальне училище) створювалася одна попечительська рада. З’ясовано обов’язки попечительських рад: нагляд за діяльністю навчальних закладах, організація різного роду заходів, збір коштів на утримання конкретної освітньої установи. Схарактеризовано діяльність попечительств: сприяння соціальному захисту дітей, вчителів та співробітників, працевлаштування вихованців дитячих будинків та інтернатів; створення для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, умов з організації первинної трудової і допрофесійної підготовки; заснування премій і стипендій для малозабезпечених та обдарованих учнів тощо.
URI: http://dspace.udpu.org.ua:8080/jspui/handle/6789/5194
Appears in Collections:Видання бібліотекиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.