Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/7007
Title: Дозвілля православного парафіяльного духовенства в ХІХ - на початку ХХ ст. (на матеріалах Київської єпархії)
Authors: Тацієнко, Віталій Сергійович
Keywords: православне парафіяльне духовенство
Київська єпархія
дозвілля
регламентація
митрополит
клірики
Issue Date: 7-Sep-2017
Publisher: ВПЦ "Візаві"
Citation: Тацієнко В.С. Дозвілля православного парафіяльного духовенства в ХІХ - на початку ХХ ст. (на матеріалах Київської єпархії) / В.С. Тацієнко // Уманська старовина: Науковий журнал. - Умань: Видавничо-поліграфічний центр "Візаві" 2017. - №3. - С. 94-100.
Series/Report no.: УДК;27–725+379.8]»185/192»(477.4)
Abstract: У статті розглядається дозвілля православного парафіяльного духовенства Київської єпархії у ХІХ – на початку ХХ ст. Відзначається, що церковна адміністрація намагалася підпорядкувати чіткій регламентації вільний час кліриків, так як вважала, що для духовенства навіть розваги мали приносити моральну користь, сприяти духовному збагаченню. Контроль за проведенням вільного часу мав на меті забезпечення відповідного морального авторитету священно- і церковнослужителів. Встановлено, що з огляду на численні заборони і обмеження, дозвілля клірики проводили у колі знайомих та близьких людей. Поширеною формою відпочинку були спілкування та застілля. Найбільшим приводом до прийому гостей як для духовенства, так і вірян слугувало храмове свято.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/7007
Appears in Collections:Історичний факультетItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.