Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/7672
Title: До історії започаткування та розвитку есперанто-просвіти в Україні
Authors: Клименко, Юлія Анатоліївна
Keywords: есперанто, есперанто-рух, есперанто-просвіта, есперанто-курси, гуртки, лекції, доповіді, консультації, освітньо-просвітницька діяльність есперантистів.
Issue Date: 2017
Publisher: Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Херсон
Citation: 2. Клименко Ю. А. До історії започаткування та розвитку есперанто-просвіти в Україні / Ю. А. Клименко // Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Херсон – 2017. – № 75. – С. 44 – 50.
Series/Report no.: УДК 37(09)(477);
Abstract: У статті висвітлено історію започаткування та розвитку есперанто-просвіти в Україні у 20-х – на початку 30-х років ХХ століття. Есперанто-рух – це об’єднана спільністю цілей, духовною і матеріальною культурою група (поділена за місцем розташування і за регіонами), яка спілкується міжнародною мовою есперанто. На окремих етапах розвитку досліджуваного феномену мета освітньо-просвітницької діяльності есперантистів залежно від суспільно-політичної ситуації змінювалася – від популяризації мови есперанто на перших етапах до практичного використання есперанто як засобу міжнародного спілкування. Автором з’ясовано, що незважаючи на ключову спрямованість есперанто-руху в той чи той період, освітньо-просвітницьку діяльність організовували переважно через різноманітні організаційні форми: есперанто-курси, гуртки, лекції, доповіді, консультації, школи, технікуми, вищі навчальні заклади та інші педагогічні форми.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/7672
ISSN: 2413-1865
Appears in Collections:Факультет соціальної та психологічної освіти

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
do_istorii_zapochatkuvannia_esperanto_prosvity_pdf..pdf398,45 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.