Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/16965
Назва: Соціолінгвістична та історична характеристика арабських запозичень у сучасній французькій мові
Автори: Лаухіна, Інна Станіславівна
Ключові слова: запозичення
арабські запозичення
мовні контакти
соціолінгвістична характеристика
історична характеристика
лексичний фонд
Дата публікації: 2022
Видавництво: Sergeieva&Co
Бібліографічний опис: Лаухіна І. С. Соціолінгвістична та історична характеристика арабських запозичень у сучасній французькій мові. Modern engineering and innovative technologies. Karlsruhe : Sergeieva&Co‚ 2022. Issue № 19. Part 3. Р. 117–120.
Серія/номер: УДК;811.133.1'06:81'373.45(53)]:81'27
Короткий огляд (реферат): Актуальність наукового пошуку визначена нечисленністю досліджень, присвячених арабо-французьким мовним контактам, а також неповним висвітленням проблеми засвоєння арабізмів у лексичному фонді сучасної французької мови. Розглянуто історичні передумови та шляхи запозичення арабізмів сучасної французької мови. Установлено, що мовні контакти арабської та французької мов виникли ще в ХІІ ст., тож арабські запозичення є найбільш давніми та численними в складі французької лексики. Ми дійшли висновку про те, що тісні торгівельні, дипломатичні, політичні контакти Франції з арабським світом сприяли появі арабських слів. Проаналізовано підхід П. Гіро до виокремлення трьох важливих етапів найбільш активного запозичення арабізмів, в основі якого – діапазон функціонування лексем в окремі історичні періоди. Ми сфокусували дослідницьку увагу на таких етапах: 1) етап арабської імперії Середньовіччя; 2) період від ХVІ ст. до сучасного арабського світу; 3) період завоювання Алжиру.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/16965
Розташовується у зібраннях:Факультет іноземних мов

Файли цього матеріалу:
Файл РозмірФормат 
Зарубіжна стаття.pdf2,18 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.