Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/6684
Title: Активність духовенства Київської єпархії щодо відкриття церковних шкіл у 1860-х роках
Authors: Янчук, Михайло Михайлович
Keywords: церковні школи
Київська єпархія
Уманський повіт
народні училища
благочинницькі округи
митрополит
наглядач за школами
церковнопарафіяльні школи
Issue Date: 25-Nov-2016
Publisher: МНУ імені В.О. Сухомлинського
Citation: Янчук М.М. Активність духовенства Київської єпархії щодо відкриття церковних шкіл у 1860-х роках /М.М. Янчук// Науковий вісник. - 2016. - № 2 (42). - С. 76-82.
Series/Report no.: УДК;(94+257)(477.4)”75”
Abstract: У статті показано, що з ініціативи Київського митрополита Арсенія православне духовенство єпархії активно включилося у процес розширення мережі церковних шкіл для народу. Чинниками, що активізували діяльність духовенства було запровадження в Київській єпархії посади наглядача (спостерігача) за церковними школами та обговорення проекту плану влаштування народних училищ, що знайшло відображення на сторінках єпархіальної преси. Зазначено, що не дивлячись на закиди скептиків щодо участі духовенства в поширенні освіти серед народу, кількість шкіл та учнів у них невпинно збільшувалась. На прикладі Уманського повіту наведено статистику відкриття шкіл та показано діяльність духовенства щодо влаштування шкільних приміщень у 1860-ті роки.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/6684
Appears in Collections:Історичний факультетItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.