Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/16595
Title: Історіографія дослідження образу героя в українській літературі та його інтерпретації в шкільних підручниках ХХ століття.
Authors: Осіпенко, Наталія Сергіївна
Йовенко, Лариса Іванівна
Keywords: герой
образ героя
підручник з української літератури
інтерпретація
історико-педагогічне джерело
Issue Date: 2023
Publisher: Інноваційна педагогіка
Citation: Йовенко Л.І., Осіпенко Н.С. Історіографія дослідження образу героя в українській літературі та його інтерпретації в шкільних підручниках ХХ століття. Інноваційна педагогіка. Випуск 57. Том 1. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій : Гельветика, 2023. С. 26– 31.
Series/Report no.: УДК;37.091.64:37.014.5"20"]:821.161.0:7.04
Abstract: Статтю присвячено історіографії вивчення образу героя в українській літературі та його інтерпретації в шкільних підручниках ХХ століття. Встановлено, що особливості методології історико-педагогічної науки в процесі вивчення історіографії образу героя презентує міждисциплінарний характер концепту «герой», який є в колі наукових інтересів не лише педагогіки, а й лінгвокультурології, літературознавства, філософії, історії, етики, естетики, міфології, фольклористики тощо. Це спричинило застосування методологічного інструментарію вищезазначених наук. Доведено, що методологія дослідження обраної тематики зумовила застосування груп джерел, що опираються на інструментарій загальнофілософського, загальнонаукового та конкретнонаукового спрямування. Розглянуто суть поняття «історико-педагогічне джерело». Вивчення джерельної бази реалізовано у відповідності опрацьованих джерел історії, теорії та методології обраної проблематики, розкритті особливостей її ґенези. На основі застосування функціонального підходу здійснено класифікацію джерельної бази, виокремлено три групи наукових джерел (праці з історії, теорії та методології з обраної тематики). Кожну з груп систематизовано завдяки структурно-хронологічному підходу. Проаналізовано багаточисельну писемну групу, яка представлена художніми творами, документальними і дидактичними джерелами. Презентовано дидактичні джерела (підручники, навчальні посібники, хрестоматії ХХ століття, що відповідають основним етапам дослідження), а також методичну літературу ХХ – ХХІ століть з проблеми дослідження. Визначено зміст понять «герой», «література», «образ», «інтерпретація», «підручник». Зазначено, розвідка не претендує на завершеність дослідження (подальшого розгляду потребує модель образу героя в педагогічній думці на теренах незалежної України 90-х років ХХ століття).
Description: http://www.innovpedagogy.od.ua/archives/2023/57/part_1/4.pdf
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/16595
Appears in Collections:Факультет філології та журналістики



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.