Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/8130
Title: Оцінкa хімічної обстановки після аварії на об’єктах хімічної промисловості з використанням комп’ютерних технологій
Authors: Мельник, Олександр Васильович
Стельникович, Максим Олександрович
Keywords: надзвичайна ситуація
хімічна обстановка
сильнодіючі отруйні речовини
глибина розповсюдження хімічної хмари
втрати населення
програмне забезпечення
комп’ютерна програма
Issue Date: 19-Jun-2017
Publisher: Суми : [СумДПУ ім. А. С. Макаренка], 2017. – Вип. 2 (12).
Citation: Мельник, О. В. Оцінка хімічної обстановки після аварії на об’єктах хімічної промисловості з використанням комп’ютерних технологій / О. В. Мельник, М. О. Стельникович // Фізико-математична освіта / МОН України ; Сумський держ. пед. ун-т імені А. С. Макаренка, Фізико-математичний ф-т . – Суми : [СумДПУ ім. А. С. Макаренка], 2017. – Вип. 2 (12). – С. 106-110.
Series/Report no.: УДК 355.58 (075.8);
Abstract: У статті описано техногенну та екологічну небезпеку, яка може виникнути внаслідок аварій на об’єктах хімічної промисловості, призвести до забруднення довкілля, значних матеріальних втрат та загибелі людей. Показаний алгоритм проведення розрахунків оцінки хімічної обстановки після аварійного розливу або викиду сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) у навколишнє природне середовище. Крім того розроблена комп’ютерна програма для розрахунку і оцінки хімічної обстановки при аваріях на об’єктах хімічної промисловості. Проведено порівняльний аналіз чисельних розрахунків без програмного забезпечення та з його використанням, який свідчить про достовірність розробленої програми в Microsoft Visual Studio (Visual с#). Описана практична значимість щодо запропонованої методики розрахунку і оцінки хімічної обстановки після аварій на об’єктах хімічної промисловості з використанням програмного забезпечення, яка дасть змогу фахівцям цивільного захисту оперативніше проводити розрахунки з питань: глибини розповсюдження хімічної хмари, часу досягнення до населеного пункту, втрат як працюючого персоналу так і населення в мирний час та особливий період. Зроблені висновки стосовно проведених розрахунків та отриманих результатів при розв’язуванні задач з оцінки хімічної обстановки.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/8130
Appears in Collections:Факультет інженерно-педагогічної освіти

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Metodyka otsinky khimichnoyi obstanovky z vykorystanniam KT.pdf1,12 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.