Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/15830
Title: Теоретичні засади словникової роботи з дітьми дошкільного віку в процесі ознайомлення дітей з суспільним довкіллям
Authors: Трофаїла, Наталія Дмитрівна
Keywords: словник
словникова робота
діти дошкільного віку
суспільне довкілля
Issue Date: 2023
Publisher: Актуальні питання в сучасній науці
Citation: Трофаїла Н. Д. Теоретичні засади словникової роботи з дітьми дошкільного віку в процесі ознайомлення дітей з суспільним довкіллям. Актуальні питання в сучасній науці. №7(13). 2023. С. 707–715.
Abstract: У статті охарактеризовано динамічний розвиток мовлення, збагачення словникового запасу в дошкільному віці пов'язані з входженням та пізнанням дітьмисуспільного довкілля.Автор зазначилаосновні базовi поняття, з якими повинні бути ознайомлені діти дошкільного віку. Висвітлено ідею про важливість та необхідність поряд із оволодінням лексичним значенням слів навчати дітей помічати явища мовної дійсності «слова» як одиниці структури мови. Використання сенситивного періоду розвитку мовлення дітей дошкільного віку має сприяти накопиченню словникого запасу, а також розуміння мови як явища дійсності. Теорія і методика словникової роботи дітей дошкільного віку та ознайомлення з довкіллям у своїй більшості спрямовані на пізнання довкілля, його розуміння завдяки лексично-мовленнєвому розвитку.У закладі дошкільної освіти у процесі словникової роботи пропонується реалізація завдань із навчання дітей сприйняття слова як об’єкта мовної дійсності. Звертається увага на важливості навчати дітей спостереження над своїм мовленням на основі уявлень про ознаки слова та контролювати правильність його віднесення до даної одиниці мови. Розглядається формування дитячого словника як тривалий і складний процес кількісного накопичення слів, засвоєння їхніх лексичних соціально закріплених значень та вміння доречно використовувати у конкретних умовах спілкування. Відмічається своєрідність активного словника дітей дошкільного віку. Особливості розвитку мислення – наочно-дійове та наочно-образне, пояснює переважання слів у активному словнику, що позначають назви предметів – іменники (слова-назви) і дій – дієслова (слова-дії). Дослідження опирається на міжпредметні зв’язки різних видівдіяльності. Такий підхід дозволяє на основі зростаючого інтересу дітей дошкільного віку до пізнання та розуміння довкілля здійснення інтенсивного розвитку їхнього активного словника та мовлення.
Description: http://perspectives.pp.ua/index.php/sn/article/view/5458/5489
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/15830
Appears in Collections:Факультет дошкільної та спеціальної освіти

Files in This Item:
File SizeFormat 
5458-Текст статті-5491-1-10-20230715.pdf380,67 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.