Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/12860
Title: Теоретико-методичні основи навчання квантової фізики в старшій школі
Authors: Терещук, Сергій Іванович
Keywords: критичне мислення
квантова фізика
технології навчання
мобільне навчання
змішане навчання
техології розвитку критичного мислення
Issue Date: Dec-2018
Publisher: ВПЦ «Візаві»
Citation: Терещук С.І. Теоретико-методичні основи навчання квантової фізики в старшій школі : монографія / С.І. Терещук; МОН України, Уманський держ. пед. ун-т ім. Павла Тичини.  ВПЦ «Візаві», 2018.  286 с.
Series/Report no.: УДК;37.016:53(020)
Abstract: У монографії розглянуто теоретичні та методичні основи вивчення квантової фізики у старшій школі (11 клас). Викладено результати багаторічних досліджень особливостей вивчення учнями старшої школи відомостей з квантової оптики, будови атома та атомного ядра на основі розвитку критичного мислення. Запропоновано компетентнісно орієнтовану методичну систему навчання квантової фізики з використанням інноваційних технологій навчання. В рамках даної методичної системи запропоновано нову схему вивчення квантової фізики в старшій школі, що відповідає гіпотетико-дедуктивній концепції пізнання та заснована на критичному раціоналізмі. Для науковців, учителів і методистів, студентів фізичних відділень ВНЗ педагогічного профілю.
Description: Аналіз філософсько-методологічних аспектів проблем навчання фізики в старшій школі показав, що традиційно логіка вивчення відомостей з квантової теорії у старшій школі відповідала філософській концепції емпіризму. Виклад навчального матеріалу розпочинався і завершувався експериментом: вихідні експериментальні факти — теоретична модель — наслідки — експериментальна перевірка наслідків. Ця концептуальна циклічна схема докладно досліджена і втілена в шкільну практику, добре себе зарекомендувала в основній школі, наприклад, при вивченні положень атомно-молекулярного вчення, а також в окремих випадках у старшій школі, наприклад, при викладі основ молекулярно-кінетичної теорії будови речовини. Проте, в процесі вивчення квантової фізики, з'являються методичні та методологічні труднощі, які вирішити в межах емпірично-індуктивного підходу практично неможливо.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/12860
Appears in Collections:Факультет фізики, математики та інформатики

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Tereshchuk2018.pdf2,43 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.