Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/15781
Title: Безпечна поведінка дошкільника у цифровому просторі в умовах партнерської взаємодії сім’ї та закладу дошкільної освіти.
Authors: Мельникова, Ольга Миколаївна
Семчук, Богдан Іванович
Гарбар, Світлана Володимирівна
Keywords: Дошкільник
Цифровий простір
Безпечна поведінка
заклад дошкільної освіти
Взаємодія
Issue Date: 30-Jul-2023
Publisher: Наука і техніка сьогодні.
Citation: Мельникова О.М., Семчук Б.І., Гарбар С.В. Безпечна поведінка дошкільника у цифровому просторі в умовах партнерської взаємодії сім’ї та закладу дошкільної освіти. Наука і техніка сьогодні. 2023. № 9(23). С. 355-366.
Series/Report no.: УДК;[373.2:159.9.019.4-027.45]:004]]:373.2.064.1(045)
Abstract: Інформатизація суспільства кардинально перебудовує простір дитинства, оскільки соціалізація дітей відбувається у процесі впливу різноманітної інформації – надміру «одоросленої», множинної і перенасиченої агресивними шаблонами. Метою статті є науково-теоретичне осмислення та обґрунтування практичних аспектів безпечної поведінки дошкільника у цифровому просторі в умовах партнерської взаємодії сім’ї і закладу дошкільної освіти. Доведено, що різноманітні гаджети та засоби цифрових технологій усе більше входять до найближчого інтелектуального оточення дитини, впливають на формування освітнього та виховного середовища, на процеси інтеріоризації та екстеріоризації, ігрової та навчальної діяльності дитини в цілому. З’ясовано, що безконтрольне та безвідповідальне використання інформаційно-комунікаційних технологій у цифровому просторі дітей можуть містити ризики для фізичного, емоційного та психологічного здоров’я, розвитку та благополуччя дошкільників. Дослідження безпечної поведінки дошкільників у цифровому просторі у контексті партнерської взаємодії сім’ї та закладу дошкільної освіти дало змогу визначити основні поняття «середовище», «простір», «цифровий простір», «безпечна поведінка».З’ясовано, що небезпечний онлайн-світ для дітей дошкільного віку провокує виникнення негативних проявів поведінки, жорстокості, насильства, страху, почуття невпевненості, підвищення тривожності і стану незахищеності. У науковій розвідці визначено причини занурення сучасного дошкільника в цифровий простір. Розкрито переваги раннього занурення дошкільника в цифровий простір. Продемонстровано ризики раннього занурення дошкільника в цифровий простір. Запропоновано шляхи безпечного занурення дошкільників у цифровий простір. Окреслено ключові поради для батьків та вихователів щодо безпечності цифрового простору дошкільників, серед яких спільне дослідження, заохочення дитини Інтернетом у спільній кімна’ті, здійснення батьківського контролю, безпечність пошуку у мережі, використання паролів, обрання сайтів відповідно до віку, встановлення правил роботи у мережі. Зроблено висновки про те, що цифровий простір закладу дошкільної освіти буде розвивальним i безпечним, якщо ним мудро керуватиме педагог і продовжуватиме пропагувати ці ідеї сім’я та найближче оточення дитини дошкільника
Description: http://perspectives.pp.ua/index.php/nts/article/view/5613
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/123456789/15781
Appears in Collections:Факультет дошкільної та спеціальної освіти

Files in This Item:
File SizeFormat 
7. Мельникова, Семчук, Гарбар (Б).pdf341,44 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.