Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/5746
Title: ЗАСЕЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ МІЖЗОНАЛЬНОГО ГЕОЕКОТОНУ «ЛІСОСТЕП-СТЕП» ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ
Authors: Ситник, Олексій Іванович
Безлатня, Любов Олександрівна
Keywords: засення
міжзональний геоекотон
освоєння території
антропогенні ландшафти
Issue Date: 2016
Publisher: Чернівецький національний університер
Citation: Ситник О. І. Заселення та розвиток форм господарювання міжзонального геоекотону «лісостеп-степ» Правобережної України / О. І. Ситник, Л. О. Безлатня // Науковий вісник Чернівецького університету: збірник наукових праць. Серія: Географія. – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2016. – Вип. 775-776. С. 101-113.
Abstract: визначити їх роль в минулому України, конкретизувати особливості їх освоєння у порівнянні з інши- ми територіями. З геоекотонами найтісніше пов’язані історичні долі людства, що визначається особ- ливостями географічного середовища, в надрах якого народжувались нові народи, нові культури, нові держави. Міжзональний геоекотон Правобережної України «лісостеп-степ» відноситься до тих тери- торій, які відповідно концепції Л.М. Гумільова, є сприятливими для етногенетичних процесів. Ця пе- рехідна смуга між лісостепом і степом, що із заходу і сходу оконтурена двома значними водними ар- теріями, якими є річки Дністер і Дніпро разом з притоками. Центральну її частину займає середня частина річки Південний Буг, яка з найдавніших часів приваблива для людини. Виділено 7 етапів освоєння геоекотону: доскіфський (до VІІ ст. до н.е.), скіфський (VІ ст. до н.е.-VІІ ст. н.е.), Київської Русі (VІІІ-ХІІІ ст.), народної колонізації (ХІV-ХVІІІ ст.), початкового промислового освоєння (ХІХ- поч. ХХ ст.), радянський (20-80-ті рр. ХХ ст.) та сучасний етап (90-ті роки ХХ-поч. ХХІ ст.). Беручи за основу запропоновану періодизацію, реконструйовано історичне минуле міжзонального геоекото- ну «лісостеп-степ» Правобережної України, прослідковано процес заселення та розвитку форм гос- подарювання.
URI: https://dspace.udpu.edu.ua/handle/6789/5746
Appears in Collections:Природничо-географічний факультет



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.